Dlaczego warto pobiec w Garwolinie?

Film o pierwszej edycji


Bieg przyjazny kobietom
 

z portalu maratonypolskie.pl:

Na szczególną uwagę w pierwszej edycji zawodów zasłużył niespotykanie wysoki odsetek startujących kobiet, których w gronie 455 finiszujących biegaczy było 106, co stanowiło ponad 21%. Średnia z krajowych imprez biegowych oscyluje w granicach 10-15%. BRAWO PANIE !!!. Szybka trasa

Mimo ulewnego deszczu, czas zwycięzcy pierwszej edycji to 30:03. Mamy nadzieję, że podczas tegorocznej edycji symetryczny rekord Artura Kozłowskiego z Sieradza zostanie poprawiony.
Centrum wydarzeń
 
Bieg 10km "AVON kontra przemoc - biegnij w Garwolinie" rozgrywany jest podczas dorocznych "Dni Garwolina". Biegacze, ich rodziny i kibice będą mieli okazję uczestnictwa w bogatym programie obchodów święta miasta.
Parada starych pojazdów i konnych drużyn strażackich, rekonstrukcje historyczne oraz koncerty plenerowe to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą na wszystkich w naszym mieście. Imponująca frekwencja

 
Jako największa impreza biegowa w regionie "AVON kontra przemoc" zgromadził w debiucie 455 uczestników, którzy dobiegli w regulaminowym czasie do mety. Organizatorzy przekonani są, że w drugiej edycji liczba ta może znacząco wzrosnąć. Przyczynić mogą się do tego chociażby niezwykle pozytywne opinie zawodników na portalach biegowych:
W Garwolinie biegacze przyjmowani są niezwykle ciepło przez kibicującą z wielkim zaangażowaniem lokalną społeczność. Mamy nadzieję, że fakt ten sprawi, że w tym roku również pobiegną u nas zawodnicy z całej Polski (Zakopane, Koszalin), Europy (Ukraina, Włochy) i świata (Kenia, Japonia).

Wyróżnienie w konkursie

I edycja biegu "AVON konta przemoc - biegnij w Garwolinie" zdobyła wyróżnienie w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Złoty Bieg 2010. Konkurs ten organizowany jest od dziewięciu lat przez portal maratonypolskie.pl i Polskie Stowarzyszenie Biegów. Impreza nasza stanęła w zwycięskie szranki z wieloma biegami z całej Polski w tym z większością takich, którzy na swój prestiż pracowali nierzadko ponad dwadzieścia edycji. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu członkow stowarzyszenia truchtacz.pl wraz z Michałem Kopikiem - dyrektorem biegu, Jarosława Kargola - dyrektora Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Magdaleny Anczewskiej z firmy Avon Operations Polska sp. z o.o oraz wszystkich innych, którzy sprzyjali organizacji imprezy na najwyższym, ogólnopolskim poziomie kolejna edycja naszego biegu otrzyma prawo do posługiwania się niezwykle nobilitującym w środowisku biegaczy konkursowym logo  zamieszczonym poniżej.